Через інтенсивні авіаційні удари російської армії із застосуванням 10 КАБів по позиціях ЗСУ, для збереження життя військовослужбовців в районі населеного пункту Лук’янці українські підрозділи змінили позиції.

Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.

Наступ РФ на Харківському напрямку, 14 травня 2024 року / Фото: deepstatemap.live

Там також зазначили, що на Харківському напрямку підрозділи Збройних Сил України відбивають атаку російських військ у напрямку Вовчанська зі сторони Шебекіно на території РФ. Ситуація на цьому напрямку контролюється українськими силами оборони. Водночас тривають бойові дії та заходи з розчищення міської забудови у самому Вовчанську.

За даними Генштабу, втрати російської армії на Харківському напрямку за минулу добу склали 4 особи особового складу та 5 одиниць озброєння і військової техніки.

На Куп’янському напрямку підрозділи ЗСУ продовжують стримувати 3 атаки окупантів з напрямків Вільшана – Петропавлівка, Крохмальне – Берестове, Коломийчиха – Стельмахівка. Росіянам не вдалося досягти успіху, українські сили знищили один танк та одну бойову машину піхоти противника, повідомили в Генштабі.

За прогнозами начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова, українські сили зможуть стабілізувати фронт на Харківщині протягом «трьох-чотирьох днів». Але він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

За даними Інституту вивчення війни, росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися вглиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

Наступ РФ на Харківщині

10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Протягом доби 13 травня Сили оборони України відбивали російські атаки у напрямку Вовчанська на Харківщині з боку Нової Товолжанки та Щебекіно на території Росії, а також села Гатище Вовчанської громади. За словами начальника Харківського гарнізону Сергія Мельника, українські військові тримали оборону в районі населених пунктів Стариця і Глибоке та відбивали спроби ворога просунутися в бік Липців. Водночас тривають зачистки в районі Вовчанська, де російські окупанти намагаються захопити місто під свій контроль.

Читайте також

  • З прикордоння Харківщини евакуювали понад 7 тисяч людей — ДСНС
  • Ситуація на півночі Харківщини залишається напруженою – ХОВА
  • Армія РФ має частковий успіх в районі Лук’янців на Харківщині — Генштаб