Gwara Media публікує короткий дайджест важливих новин Харкова та України за 5 вересня 2022 року. Щоб дізнатися про подію детальніше — перейдіть за вказаним лінком.

  • З 4 по 5 вересня рятувальники ДСНС здійснили 17 виїздів, з яких 6 – на ліквідацію пожеж, спричинених російськими обстрілами.
  • За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано 151 пільгових кредитів на загальну суму 968,22 млн грн та укладено 90 кредитних договорів на суму 449 млн грн з банками державного сектору.
  • Станом на 3 вересня задокументовано півтисячі епізодів воєнних злочинів російських військ проти культурної спадщини України. Ще кілька десятків таких епізодів знаходяться на перевірці.
  • Дві роботи Марії Примаченко вперше експонують у США на виставці «Звір війни, Пташка надії». На виставці також представлені твори 11 сучасних українських митців, створені вже під час повномасштабного військового вторгнення Росії. Експозицію організували Аспен Інститут (США) та Аспен Інститут Київ.
  • Національний банк оновлює валютні обмеження, необхідні для забезпечення макроекономічної стійкості України. Одне з рішень – підприємці не можуть купувати нову іноземну валюту при не використаній наявній. 
  • В Україні розпочалася чергова хвиля пандемії коронавірусу. Зараз в Україні зафіксовано 11,5 тисяч випадків захворювання на коронавірус, у лікарнях перебувають понад 3 тисячі пацієнтів.
  • Понад $180 мільйонів вдалося зібрати на платформі UNITED24. Завдякі програмі закуплено потужні дрони-розвідники для воїнів, медичне обладнання для лікарень та багато іншого.
  • Німеччина виділить Україні 200 мільйонів євро допомоги для переселенців. Під час зустрічі у Берліні з федеральним міністром економічного співробітництва та розвитку Свеней Шульце, Денис Шмигаль запропонував частину коштів направити також на гранти ВПО для започаткування власної справи, зокрема в рамках урядової програми «єРобота». 
  • В Україні завершили розробку Довідника з розбудови міст. Над ним працювали впродовж кількох місяців архітектори, урбаністи та дизайнери. 

Фейк: Зміни в законодавстві України дають змогу продавати медичні заклади: фактчекери з Gwara Media дослідили зміни до законодавства і дійшли висновку, що ця заява є неправдивою. На чому базується наше твердження — читайте в матеріалі.