Зараз в Україні зафіксовано 11,5 тисяч випадків захворювання на коронавірус, у лікарнях перебувають понад 3 тисячі пацієнтів.

Таку інформацію в інтерв’ю Укрінформу сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Ми спостерігаємо початок зростання захворюваності, і це початок осінньої хвилі, яка є базовою. Ми поступово реєструємо все більші показники за кількістю хворих. Наприклад, за минулий тиждень це було 9,1 тис., наразі це 11,5 тис. осіб. Вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні – квітні, а може, і на початку травня», – сказав Кузін.

Зараз у нашій країні є у достатній кількості вакцини Janssen, CoronaVac та Pfizer. Вакцину Janssen Україна отримала у серпні за гуманітарним механізмом COVAX – її в країні найбільше, близько 200 тисяч.

Зазначимо, що вакцинація від COVID-19 доступна в 169 пунктах щеплень міста Харкова та області, які діють в більшості закладів первинної медичної допомоги. У них можна отримати на вибір вакцину Pfizer або Coronavac.

Актуальні пункти щеплення постійно оновлюються та доступні за посиланням.