У нашій країні зростає захворюваність на коронавірус, є летальні випадки. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів про ситуацію з пандемією Covid-19 в Україні під час ефіру на Сніданку з 1+1.

«Останній місяць рівень захворюваності на коронавірус зростає. До прикладу, лише за минулий тиждень виявили 3 893 нових випадки хвороби, що на 40% більше, ніж тижнем раніше. За цей же період до лікарень госпіталізували 1 763 пацієнтів, одужали – 1 682 людини.

Не відкладайте, за можливості, отримання щеплення від коронавірусу: як базового курсу, так і бустерної дози. Важливо захистити себе перед початком епідемічного сезону, коли традиційно зростає кількість вірусних захворювань», – наголошує Ляшко.

Серед ліжок, виділених для лікування пацієнтів із коронавірусом, зайняті зараз 4,5%. Є летальні випадки внаслідок коронавірусної хвороби. За минулий тиждень від ускладнень коронавірусу померло 16 людей, тижнем раніше – 14.

Більше випадків захворювання фіксується там, де умовно безпечніше, оскільки там пацієнти частіше звертаються до лікарів за наявності симптомів гострої респіраторної вірусної хвороби.

Зазначимо, вакцинація від COVID-19 доступна в 169 пунктах щеплень міста Харкова та області, які діють в більшості закладів первинної медичної допомоги. У них можна отримати на вибір вакцину Pfizer або Coronavac.