До Уповноваженого із захисту державної мови надходить велика кількість звернень стосовно порушень вимог законодавства у мовному питанні.

«Чимала частина з них, що надходять електронною поштою, не містить достатньої для належного реагування інформації. Відсутність у зверненні даних про особу заявника, як того вимагає Закон, унеможливлює розгляд власне як звернення чи скарги. А відсутність інформації про особу порушника (найменування юридичної особи або фізичної особи-підприємця тощо) часто унеможливлюють комунікацію з порушником для усунення порушення та застосування передбачених Законом санкцій», – відзначає мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Аби прискорити швидкість та підвищити якість розгляду всіх ваших скарг та, у разі підтвердження порушення, відповідно до Закону застосувати належні санкції, звернення має обов’язково містити наступну інформацію:

  • прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги;
  • письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати;
  • в електронній скарзі також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним; застосування підпису під час надсилання електронного звернення не вимагається.
Зображення: facebook.com/govuamova

Додамо, що з 16 липня 2022 року всі електронні сторінки підприємств, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні сайти чи сторінки у соцмережах, повинні мати версію українською мовою.