Станом на 3 вересня задокументовано півтисячі епізодів воєнних злочинів російських військ проти культурної спадщини України. Ще кілька десятків таких епізодів знаходяться на перевірці.

Про це повідомила пресслужба відомства 4 вересня.

Зазначається, що 500-им об’єктом зафіксованим МКІП, стала пам’ятка архітектури місцевого значення – будівля колишнього Реального училища, зведена у 1882 р. у місті Ізюм Харківської області. До останнього часу в будівлі розміщувався Ізюмський ліцей № 4. В березні 2022 року внаслідок численних обстрілів пам’ятку було частково зруйнований. 

Унаслідок російських обстрілів пошкоджено або зруйновано:

  • 142 об’єкти культурної спадщини: 23 пам’ятки національного значення, 112 пам’яток місцевого значення та 7 щойновиявлених об’єктів культурної спадщини;
  • 132 об’єкти цінної історичної забудови;
  • 377 мистецьких об’єктів та закладів культури. З них: 169 релігійних споруд, 75 будинків культури, театрів, кінотеатрів та інших мистецьких осередків, 52 меморіальних пам’ятники та твори мистецтва, 45 бібліотек, 36 музеїв та заповідників.

Найбільше злочинів проти культурної спадщини зафіксовано у Донецькій  (130) та Харківській (108) областях. Нагадаємо, що Мінкульт та Vodafone запустили проєкт «Збережіть українську культуру» спрямований на залучення благодійних коштів для відновлення пам’яток культурної спадщини в Україні. Наразі вже є перший благодійник.