Національний банк оновлює валютні обмеження, необхідні для забезпечення макроекономічної стійкості України. Одне з рішень – підприємці не можуть купувати нову іноземну валюту при не використаній наявній. 

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Національний банк визначив, що для здійснення розрахунків у іноземній валюті підприємство має спочатку використовувати наявну в нього іноземну валюту, а далі, за необхідності, купувати її на валютному ринку України», – йдеться у повідомленні. 

За даними регулятора, станом на 2 вересня 2022 року на валютних рахунках юридичних осіб у банках становить 8,7 мільярда долара США. 

У пресслужбі НБУ пояснюють, що відповідна норма зменшить попит на іноземну валюту та зможе зберегти міжнародні резерви України, які необхідні потреби оборони, стабільної економіки та фінансової системи країни.

Нагадаємо, що Нацбанк назвав збитки та прибутки банків за перше півріччя. У січні — червні 2022 року прибутковими були 46 банків. Вони отримали прибуток у майже 10 млрд. За цей же час 21 банк отримав сумарний збиток у 14,639 млрд грн.