США повернули Україні культурні цінності, які були викрадені російськими окупантами з тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомили на сайті Президента України.

«У присутності Глави держави міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас і Посол України у Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова підписали відповідний сертифікат передачі українських артефактів, конфіскованих правоохоронними органами США», — йдеться в повідомленні.

У червні 2022 року Митно-прикордонна служба США виявила європейську залізну сокиру XVII століття з молотом на задній частині, яка була незаконно вивезена з України в Сполучені Штати.

Того ж місяця були вилучені артефакти, незаконно ввезені до США з Росії, включаючи сокири, кирки, скіфські мечі-акінаки та залізний наконечник списа, що датуються різними історичними періодами.

Зеленський сказав, що кожне повернення культурних цінностей, які були вкрадені росіянами, означає відновлення життя та справедливості, що має велике значення для України.

Читайте також

До Міжнародного списку культурних цінностей ЮНЕСКО внесли 20 об’єктів культурної спадщини. Зокрема, до списку увійшов харківський Держпром.