Дві роботи Марії Примаченко вперше експонують у США на виставці «Звір війни, Пташка надії».

На виставці також представлені твори 11 сучасних українських митців, створені вже під час повномасштабного військового вторгнення Росії. Експозицію організували Аспен Інститут (США) та Аспен Інститут Київ.

Виставка «Звір війни, Пташка надії» (Beast of War, Bird of Hope) включає 40 робіт, експонованих у кампусі Aspen Meadows, — це погляд українських митців на війну.

Представлені роботи Марії Примаченко — «Пташка» та «Звір війни» входять у приватну колекцію Лідії Лихач. «Звір війни» взагалі не залишав територію України за 50 років свого існування, а «Пташка» була представлена лише у Торонто (Канада) у 2007 — 2008 роках.

До виставки долучились такі митці: Олександр Чекменьов, Kinder Album, Марія Куликовська, Пьотр Армановськи, Ігор Гусєв, Олексій Сай, Єфим Лукацький, Дар’я Кольцова, Данило Мовчан, Анатолій Ганкевич, Олена Науменко. Всі їхні роботи створені вже під час війни.

Виставка «Звір війни, Пташка надії» триватиме до жовтня. Роботи можна побачити з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 у кампусі Aspen Meadows в Аспені, штат Колорадо (США).

Зазначимо, у травні вцілілу картину зі знищеного російськими загарбниками музею української художниці Марії Примаченко «Квітки виросли коло четвертого енергоблоку» продали за $500 тисяч. Усі кошти з аукціону пішли на Благодійний фонд Сергія Притули для допомоги ЗСУ.