Важливою умовою на думку громадян є міжнародна підтримка.

85% українців впевнені в перемозі України у війні з Росією. 15% виражають сумніви щодо цього. Про це стало відомо з результатів опитування соціологічної групи Рейтинг.

«Важливою умовою перемоги є міжнародна підтримка: лише 19% опитаних вважають, що перемога України можлива без міжнародної допомоги, відповідно 79% не впевнені, що без західної допомоги вдасться перемогти», – ідеться в повідомленні.

Згідно з даними опитування, за пів року знизилась кількість людей, абсолютно впевнених в перемозі України – з 71% до 42%. Водночас, зріс відсоток тих, хто не вірить в перемогу (з 3% у червні минулого року до 15% зараз).

Більше абсолютної упевненості у перемозі України мають старші, а також ті, чиї родичі воюють. Якщо серед 18-35-річних українців абсолютно впевнені у перемозі 31%, то серед респондентів віком 51+ таких 50%.

31% вважають, що для перемоги над Росією Україні знадобиться півроку чи менше. Однак частіше (39%) говорять, що для перемоги потрібно більше року. Така позиція стала загалом більш поширеною порівняно з червнем 2023 (тоді так вважали 25%). 

Найнеобхіднішою для перемоги України, на думку громадян, на сьогодні є зброя. Таку думку висловило 46% українців. На другому місці за частотою називали необхідність побороти корупцію (34%) – таку альтернативу називали частіше ті, хто не дуже впевнений у перемозі.

Читайте також

  • Майже половина українців не довіряє телемарафону — опитування.
  • Понад 80% виборців 1991 року нині віддали б голос Чорноволу — КМІС.