Учасники технологічного кластера Brave1 розробили платформу на дистанційному керуванні для евакуації поранених з поля бою, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він написав, що транспортер FoxTac може їздити як на колесах, так і на гусеницях. Він захищений від бруду і легко долає бездоріжжя. Керувати ним можна на відстані до 700 метрів, запас ходу становить до 10 км.

Дистанційно керована платформа для евакуації військових / Фото: t.me/zedigital

«Дослідні зразки FoxTac успішно пройшли попередні випробування. Зараз триває процедура кодифікації, яка дасть змогу постачати FoxTac у війська», — йдеться в повідомленні.

Оператор може керувати FoxTac з безпечної відстані й таким чином евакуювати пораненого з поля бою, зберігаючи власне життя, написав Федоров.

Що таке Brave1

Кластер для розвитку військових технологій в Україні Brave1 був створений 26 квітня 2023 року. Його мета — сприяти розвитку оборонних технологій в Україні, підвищити обороноздатність країни та забезпечити її технологічну перевагу над противником.

Brave1 пропонує широкий спектр послуг для стартапів та розробників, які працюють у сфері оборонних технологій. Зокрема, кластер надає:

  • Фінансову підтримку у вигляді грантів та кредитів
  • Інформаційну підтримку у вигляді консультацій та доступу до відкритих даних
  • Організаційну підтримку у вигляді допомоги у пошуку партнерів та клієнтів

Кластер також співпрацює з державними органами та міжнародними організаціями, які займаються розвитком оборонних технологій.

Читайте також

  • Зброя та боротьба з корупцією: українці назвали речі, необхідні для перемоги