Також росіяни продовжують спроби наступу на Куп’янському напрямку.

За минулу добу авіаційних ударів зазнали Старий Салтів, Чорне, Вільхуватка, Табаївка, Піщане, Синьківка, Петропавлівка та Куп’янськ Харківської області. Про це у ранковому зведенні повідомляє Генштаб.

На Куп’янському напрямку російські війська 4 рази безуспішно намагалися наступати в районі Синьківки на Харківщині.

На Слобожанському напрямку армія РФ зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить активну диверсійну діяльність аби не допустити перекидання українських військ на загрозливі напрямки та нарощує щільність мінно-вибухових загороджень  вздовж державного кордону в Бєлгородській області.

27–28 січня 2024 року росіяни заявили про захоплення села Табаївка Харківської області, проте в Інституті вивчення війни (ISW) не мають доказів, які б підтверджували це твердження. Водночас аналітики DeepState повідомили, що росіяни все ж зайняли село. Тоді аналітики ISW зазначили у звіті, що нещодавно російська армія здійснила підтверджене просування на північний схід від Куп’янська.

Дещо раніше російські війська захопили село Крохмальне у Харківській області. Про це 20 січня 2024 року також повідомляв Інститут вивчення війни, посилаючись на геолокаційні зображення.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов журналістам Ґвари підтвердив інформацію про збільшення «сірої зони» на Харківщині. За його словами росіяни постійно намагаються штурмувати українські позиції на Куп’янському напрямку та тероризувати місцеве населення.

Читайте також

  • Командир батальйону «Ахіллес» 92-ї бригади про Слобожанський контрнаступ, важливість дронів та мобілізацію.