Частка недовіри зросла з 38% у грудні 2023 року до 47% у лютому 2024 року. 

Майже половина українців (47%) не довіряють телемарафону «Єдині новини». Викликає довіру він у 36% громадян. Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Так, у 2023 році рівень недовіри складав 38% станом на грудень 2023, довіряли телемарафону 43% українців.

«Результати опитування засвідчують, що у все більшої кількості українців телемарафон «Єдині новини» викликає критичні зауваження. Разом з цим у вересні 2023 року в опитуванні КМІС для Консультативної місії Європейського Союзу 77% респондентів відповіли, що зазвичай отримують інформацію з одного з інтернет-джерел (насамперед – з телеграм-каналів), а з новини на телебачення – 43%. Тобто насправді не так багато українців отримують інформацію з “Єдиних новин”», – ідеться в повідомленні.

Серед опитаних ті, хто не довіряє президенту України Володимиру Зеленському, значно більш критичні до телемарафону, але і серед тих, хто довіряє йому, в новинах телемарафону впевнені 48%, ні  – 33%.

Довіра до телемарафону / Опитування КМІС

Дещо більш критичні до телемарафону «Єдині новини» мешканці Заходу і Центру. Разом з цим фактично у всіх регіонах не більше 40% довіряють йому.

Нагадаємо, харків’яни найменше серед мешканців інших областей України відчувають ідентичність з жителями Європи. Серед мешканців досліджуваних областей домінує регіональна ідентичність. Також зафіксовано дуже високі показники відчуття серед респондентів української громадянської ідентичності.

Читайте також

  • Більшість українців оптимістично дивляться на майбутнє України — опитування.
  • Понад 80% виборців 1991 року нині віддали б голос Чорноволу — КМІС.