Якби президентські вибори в 1991 році відбувалися зараз, то перемогу здобув би В’ячеслав Чорновіл. 74% українців проголосували б за нього, тоді як за Леоніда Кравчука, який переміг на тих виборах, віддали б свій голос лише 13% респондентів.

Про це стало відомо з результатів опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Серед тих, хто визначився з вибором, 86% проголосували б за Чорновола і 14% — за Кравчука. Навіть серед тих, хто реально голосував у 1991 році, 81% зараз обрали б Чорновола.

У всіх регіонах країни перевага була б на боці Чорновола. Найбільшу підтримку він мав би на Заході (86%) та в Центрі (80%). На Сході за нього проголосували б 63%, за Кравчука — 28% респондентів.

Опитування провели з 29 листопада по 9 грудня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Загалом опитали 1031 респондента від 18 років у всіх регіонах України (крім Криму). До вибірки не включали жителів територій, які не контролювалися Україною до 24 лютого 2022 року (Крим, Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей). Статистична похибка вибірки не перевищує 3,4%.

Читайте також

  • Майже половина українців вірять у тертя між Зеленським та Залужним — опитування