8 лютого президент звільнив його з посади головнокомандувача ЗСУ.

Президент України Володимир Зеленський присвоїв Валерію Залужному звання Героя України. Про це йдеться в указі, датованому 8 лютого 2024 року, на сайті президента.

«Присвоїти звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» Залужному Валерію Федоровичу – генералу», – йдеться в указі, опублікованому на сайті президента.

Також звання Героя України було присвоєно начальнику Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирилу Буданову. 

8 лютого президент України Володимир Зеленський і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний провели зустріч, під час якої обговорили необхідність змін у ЗСУ.

Пізніше, Зеленський звільнив з посади головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного та призначив на його місце Олександра Сирського. 

«Я вдячний генералу Залужному за два роки захисту. Я вдячний за кожну перемогу, яких ми досягли разом і завдяки всім українським воїнам, які героїчно витягують цю війну на собі. Я призначив генерал-полковника Сирського Головнокомандувачем Збройних Сил України», – ідеться в повідомленні.

За словами Зеленського, під час розмови він запропонував Залужному й надалі залишатися «у команді Української держави».

Валерій Залужний

Народився 8 липня 1973 у місті Новоград-Волинський Житомирської області. Після закінчення школи навчався в Одеському вищому об’єднаному командному училищі. Згодом, з 1997 року заступив на військову службу. Закінчив загальновійськовий факультет Одеського інституту Сухопутних військ, Національну Академію оборони України та магістеріум Національного університету «Острозька академія» спеціальність «Міжнародні відносини».

16 грудня 2023 року захистив дисертацію з права та здобув науковий ступінь доктора філософії. Захист дисертації на спеціальну тему відбувся в Національному університеті «Одеська юридична академія».

У 1997 році з відзнакою завершив навчання в інституті, після чого пройшов усі щаблі військової служби: командир взводу, командир навчального взводу, командир бойового взводу, командир навчальної роти, командир роти курсантів, командир батальйону.

У 2007 році призначений на посаду начальника штабу – першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади у Яворові Львівської області. 13 жовтня 2009 року призначений командиром 51-ї окремої механізованої бригади. У 2017 році став начальником штабу, першим заступником командувача військ Оперативного командування «Захід». Також був начальником Об’єднаного оперативного штабу та командувачем Оперативного командування «Північ».

27 липня 2021 року Залужного призначено новим головнокомандувачем Збройних сил України. 23 травня 2022 увійшов до списку 100 найвпливовіших людей 2022 за версією журналу Time.

8 лютого 2024 року звільнений з посади Головнокомандувача ЗСУ.

Читайте також

  • ТОП-5 фейків про Валерія Залужного у 2023 році.
  • Залужний прокоментував можливе звільнення мобілізованих зі служби після 36 місяців.