З 10 травня з прикордонних населених пунктів на півночі Харківської області евакуйовано вже 10776 людей з Чугуївського, Харківського, Богодухівського районів.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

За даними ДСНС у Харківській області, від початку активних дій російських військових на півночі регіону з населених пунктів евакуйовано понад 10776 жителів, з них 838 дітей та 257 маломобільних людей.

Як раніше зазначалося, понад 2,7 тисячі місцевих жителів евакуювали з Чугуївського району, 4 — з Харківського, понад 100 людей — з Богодухівського. Ще понад 3 тисячі людей евакуювали волонтери.

З 13 по 20 травня з Вовчанської та Липецької громад на Харківщині вдалося евакуювати шестеро людей, які отримали поранення внаслідок обстрілів, повідомили у ХОВА. Усі постраждалі отримали медичну допомогу та були евакуйовані до безпечних районів області.

Евакуація

У ДСНС розповіли, що евакуація тримає у семи громадах Харківського, Чугуївського та Богодухівського районів. Допомагають вивозити людей рятувальники, поліціянти, волонтери та представники місцевих громад.

Людей подекуди евакуюють броньованим транспортом. Рятувальники працюють в евакуаційних пунктах, які знаходяться поблизу зони активних бойових дій, а також у Харкові. З людьми працюють психологи. Раніше повідомлялося, що станом на 17 травня з зони активних бойових дій та небезпечних районів вивезли 8800 людей.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

«Там мій дім, я його своїми руками построїв». Як відбувається евакуація з Вовчанська

Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Липців і одночасно в напрямку Вовчанська.