З 10 травня з прикордонних населених пунктів на півночі Харківської області евакуйовано вже 9907 людей.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

За його словами, наразі 2726 місцевих жителів евакуювали з Чугуївського району, 4037 — з Харківського, 118 — з Богодухівського. Ще 3026 людей евакуювали волонтери.

У ДСНС розповіли, що евакуація тримає у семи громадах Харківського, Чугуївського та Богодухівського районів. Допомагають вивозити людей рятувальники, поліціянти, волонтери та представники місцевих громад.

Людей подекуди евакуюють броньованим транспортом. Рятувальники працюють в евакуаційних пунктах, які знаходяться поблизу зони активних бойових дій, а також у Харкові. З людьми працюють психологи. Раніше повідомлялося, що станом на 17 травня з зони активних бойових дій та небезпечних районів вивезли 8800 людей.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

«Там мій дім, я його своїми руками построїв». Як відбувається евакуація з Вовчанська

Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Глибокого та Лук’янців і одночасно в напрямку Вовчанська.

На відтинку від Стрілечої до Глибокого фактично рухаються з півночі на південь вздовж Трав’янського водосховища, яке розташоване на річці Харків і є природним запобіжником від флангового удару з боку українських сил. Щодо Вовчанського напрямку, росіяни просуваються вздовж річки Сіверський Донець. Останніми днями росіяни окупували Огірцеве, Плетенівка та Гатище та просунулися до Вовчанська, де нині тривають вуличні бої.