З 10 травня з прикордонних населених пунктів на півночі Харківської області усього евакуйовано 10573 людини з Чугуївського, Харківського, Богодухівського районів.

З 13 по 20 травня з Вовчанської та Липецької громад на Харківщині вдалося евакуювати шестеро людей, які отримали поранення внаслідок обстрілів. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації. 

20 травня з вибуховим пораненням грудної клітини та правого плеча евакуювали жителя села Липці. 18 травня отримали поранення дві жінки із  Вовчанська.  

17 травня у місті Вовчанськ 56-річний чоловік зазнав поранень обличчя, тулуба, правого передпліччя та обох гомілок. 16 травня отримала вибухове поранення 58-річна жінка із Вовчанська. 13 травня внаслідок чергового обстрілу міста Вовчанськ поранень дістав 63-річний чоловік.

Усі постраждалі отримали медичну допомогу та були евакуйовані до безпечних районів області.

Евакуація

У ДСНС розповіли, що евакуація тримає у семи громадах Харківського, Чугуївського та Богодухівського районів. Допомагають вивозити людей рятувальники, поліціянти, волонтери та представники місцевих громад.

Людей подекуди евакуюють броньованим транспортом. Рятувальники працюють в евакуаційних пунктах, які знаходяться поблизу зони активних бойових дій, а також у Харкові. З людьми працюють психологи. Раніше повідомлялося, що станом на 17 травня з зони активних бойових дій та небезпечних районів вивезли 8800 людей.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

«Там мій дім, я його своїми руками построїв». Як відбувається евакуація з Вовчанська

Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Липців і одночасно в напрямку Вовчанська.