Цей проєкт ініційований Міністерством у справах ветеранів України та передбачає створення у громадах Сервісних офісів у справах ветеранів. 

Вісім громад Харківщини долучаються до участі в експериментальному проєкті «Помічник ветерана», який націлений на допомогу демобілізованим військовим та членам їхніх родини під час їх переходу до цивільного життя. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

«Для участі в пілотному проєкті в нашій області обрано 8 громад: Богодухівська, Валківська, Балаклійська, Красноградська, Лозівська, Харківська, Чугуївська та Пісочинська», – ідеться в повідомленні.

В рамках проєкту буде здійснюватися індивідуальний супровід ветерана за принципом «рівний-рівному». Тобто, помічниками будуть, насамперед, власне ветерани, члени їхніх родин чи родин загиблих воїнів.

Також у ХОВА повідомили, що в найближчому майбутньому дію проєкту буде поширено на усі громади області.

Про Центр ветеранського розвитку

Це інститут, який допомагатиме ветеранам адаптуватися до цивільного життя. Зокрема, помічники забезпечуватимуть індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей під час переходу з військової служби до мирного життя.

Помічники ветерана займатимуться:

  • координаційною підтримкою та допомогою в отриманні довідок,
  • шукатимуть програм підвищення кваліфікації та зайнятості,
  • надаватимуть різні інші послуги, що задовольняють потреби ветеранів.

Читайте також

  • Психологічна реабілітація: куди звертатися ветеранам. З метою забезпечення такої допомоги визначено три рівні психологічної підтримки відповідно до законодавства.
  • Інститут ветерана та розвиток підприємництва — яка підтримка передбачається для військових. Загалом 2023 рік оголошено роком реалізації державної ветеранської політики.
  • У ВР зареєстрували законопроєкт зі створення патронатної служби для ветеранів. Групу народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №9423 «Про державну ветеранську патронатну службу».