Процес соціальної адаптації для повернення військовослужбовців до цивільного життя є складним і включає різні напрями дій, одним з основних аспектів є надання психологічної підтримки. З метою забезпечення такої допомоги визначено три рівні психологічної підтримки відповідно до законодавства, розповів начальника управління у справах ветеранів ХОВА Олега Пуля на брифінгу.

Соціально-психологічна підтримка та супровід

На першому рівні послуги можуть надаватись різними організаціями й фахівцями, включаючи центри надання соціальних послуг, громадські об’єднання ветеранів та соціальних працівників. Фінансування цих послуг здійснюється з місцевих бюджетів через договори з Міністерством соціальної політики.

Психологічна реабілітація та комплексну медико-психологічну реабілітацію

У цьому випадку людина може звернутись до свого сімейного лікаря або спеціалізованого закладу охорони здоров’я, де надаються ліцензовані послуги.

Третій рівень пов’язаний з психіатричною допомогою і вимагає консультації та лікування спеціалізованих лікарів. Однак, кількість ветеранів, які потребують цього рівня допомоги, є невеликою.

Важливо зазначити, що багато ветеранів перебувають на фронті, тому кількість тих, хто проходить соціальну адаптацію, є обмеженою.

Читайте також

  • Майже половина ветеранів (45,4%) вважає, що держава «скоріше не виконує» зобов’язання перед ними. Натомість 22,1% респондентів вважають навпаки — «скоріше виконує», а 8,3% опитаних кажуть, що «зовсім не виконує».
  • Інститут ветерана та розвиток підприємництва — яка підтримка передбачається для військових.