Загалом 2023 рік оголошено роком реалізації державної ветеранської політики. Ветеранами війни є учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни, є категорії членів сімей загиблих ветеранів війни і є нова категорія членів сімей загиблих захисників чи захисниць України.

Станом на початок 2022 року в Харківській області налічувалося 19 147 ветеранів — це учасники бойових дій, які брали участь в АТО та ООС. Після нашої перемоги очікується, що кількість ветеранів збільшиться три рази. Про це повідомив начальник управління в справах ветеранів ХОВА Олег Пуль під час брифінгу.

Державного ветеранська політика керується такими складовими: економічна, соціальна та міжнародна, безпекова.

За словами Олега Пуля, наразі розробляється проєкт указу Президента про рішення РНБО про стратегії переходу військової служби до цивільного життя.

У рамках стратегії вже запустили пілотний проєкт — «Центри ветеранського розвитку». Мета проєкту — створити інститут помічника ветерана в Україні, щоб забезпечити індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей під час переходу з військової служби до цивільного життя.

Наразі цей проєкт реалізується у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях.

«Ми сподіваємось, що проєкт буде успішним. Кінцева дата реалізації проєкту 31 грудня. Далі його масштабуватимуть по Україні», — зазначив Олег Пуль.

Ще один із напрямків соціальної адаптації це — розвиток ветеранського підприємництва. Є низка заходів, проєктів та ініціатив, які дозволяють ветеранам отримати певну грантову підтримку на реалізацію власних підприємницьких ініціатив.

Зокрема, займається Український ветеранський фонд, який проводить різноманітні конкурси проєктів як для ветеранів, так для громадських об’єднань ветеранів війни та членів їх сімей.

Наразі можна долучитися до таких програм:

  • Програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин. Відшкодовують 20 тисяч гривень на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи;
  • Варто: підтримка ветеранського бізнесу. УВФ надаватиме фінансування бізнесу ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України на конкурсній основі. Можна отримати від 500 тисяч гривень до 1 мільйона гривень на власний проєкт.

Допомогу на відкриття власного бізнесу можна також отримати через Дію, де також можна отримати й консультації з приводу конкурсів та отримання грантів.

Також є право на ведення особистого селянського господарства для садівництва та виробництва. Ветерани Харківської області скористалися цим у період повномасштабного вторгнення і отримали майже 14 ділянок на це.

Читайте також

  • У ВР зареєстрували законопроєкт зі створення патронатної служби для ветеранів.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!