Харківська область планує долучитися до ініціативи з впровадження інституту «Помічник ветерана», повідомили в Мінреінтеграції.

Мета проєкту — створити інститут помічника ветерана в Україні, щоб забезпечити індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей під час переходу з військової служби до цивільного життя.

Помічники ветерана займатимуться:

  • координаційною підтримкою та допомогою в отриманні довідок,
  • шукатимуть програм підвищення кваліфікації та зайнятості,
  • надаватимуть різні інші послуги, що задовольняють потреби ветеранів.

Наприкінці червня проєкт впроваджено у Вінницькій, Львівській, Миколаївській та Дніпропетровській областях України.

Понад 200 заяв подали на посаду помічника ветерана. Для співбесід з кандидатами створили комісії. У серпні обраних учасників спрямують на навчання, а пізніше допоможуть їм знайти працевлаштування.

Окрім Харківської, ще чотири області виявили бажання долучитися до цієї ініціативи — Закарпатська, Сумська, Київська та Полтавська.

Бажаючі взяти участь у проєкті «Помічник ветерана» можуть подати свою заяву на спеціальній платформі е-Ветеран.

Читайте також

  • В Україні запустили додаток для дистанційної дерматовенерологічної допомоги військовим. Військові та їх родини можуть отримати безоплатну лікарську допомогу офлайн через застосунок.
  • Психологічна реабілітація: куди звертатися ветеранам. З метою забезпечення такої допомоги визначено три рівні психологічної підтримки відповідно до законодавства.
  • Інститут ветерана та розвиток підприємництва — яка підтримка передбачається для військових. Загалом 2023 рік оголошено роком реалізації державної ветеранської політики.
  • У ВР зареєстрували законопроєкт зі створення патронатної служби для ветеранів. Групу народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №9423 «Про державну ветеранську патронатну службу».

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!