60-річного харків’янина обвинувачують у поширенні матеріалів, які виправдовують збройну агресію Російської Федерації проти України. Його судитимуть за ст. 436-2 КК України в Дзержинському районному суді Харкова, повідомляє Харківська обласна прокуратура.

Як встановила досудове розслідування, обвинувачений мав канал на «YouTube». Туди він систематично репостив відео, у яких підтримував «спецоперацию».

Обвинувачений харків’янин / Фото: Харківська обласна прокуратура

Одне з них містило пряме приниження ЗСУ. Автор відео зазначав, що «РФ хоче захопити Україну, докладаючи мінімум зусиль».

В іншому відео, що поширив обвинувачений, «виступав» російський військовий. Він виправдовував агресивні дії РФ з боку історичної ретроспективи. Крім того, він стверджував, що не розділяє західних цінностей. Зазначав, що в нього інші інтереси й попереджав, що вміє воювати.

Харків’янину загрожує обмеження волі до п’яти років з можливою конфіскацією майна.

Станом на початок травня 2023 року суди за участі прокурорів Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб.

Читати також:

  • Підприємицю підозрюють у співпраці з окупантами під час окупації Куп’янського району Харківської області. За даними слідства, вона здійснювала роздрібну торгівлю харчами, напоями та тютюновими виробами. Знаходячись у селищі Великий Бурлук, з середини серпня вона перейшла на бік ворога.
  • Судитимуть військових «ДНР», які брали участь в окупації Куп’янського району на Харківщині. Після початку повномасштабного вторгнення обвинувачені перебазувалися у Великий Бурлук Куп’янського району, де виконували завдання росіян, аби не допустити контроль ЗСУ над зазначеною територією.
  • Ексдепутата Харківської міськради від «Партії регіонів» судитимуть за колабораціонізм. Проти 57-річного чоловіка, який обіймав посаду так званого «в.о. голови військової цивільної адміністрації Харківського району», висунули обвинувальний акт.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.