Проти 57-річного ексдепутата Харківської міськради від «Партії регіонів» Ігоря Тєлятнікова, який обіймав посаду так званого «в.о. голови військової цивільної адміністрації Харківського району», висунули обвинувальний акт.

6 квітня Київський райсуд Харкова заочно обрав запобіжний захід підозрюваному, наразі правоохоронці завершили спецрозслідування. Тєлятнікова заочно судитимуть у Дергачівському районному суді Харківської області, оскільки він втік до Російської Федерації разом з представниками РФ напередодні деокупації Харківщини.

Як зазначило слідство, окупанти призначили Тєлятнікова «виконувачем обов’язків голови тимчасової цивільної адміністрації Харківського району» з дислокацією в селищі Козача Лопань наприкінці червня. Після свого «призначення» він став героєм пропагандистського відео: розповідав про обстріли територій, які російські окупанти захопили ще 24 лютого.

Крім цього, обвинувачений займав керуючу посаду в незаконних органах влади, співпрацював з окупаційною адміністрацією та брав участь у їхніх нарадах.

Поліція заочно повідомила про підозру чоловікові в березні 2023 року. Слідство з’ясувало, що Тєлятнікова звільнили із зазначеної посади 2 вересня 2022 року.

Як зазначили в Харківському антикорупційному центрі, Ігоря Тєлятнікова тричі обирали депутатом Харківської міськради:

  • у 2006 та 2010 роках від «Партії регіонів»;
  • у 2015 році від партії «Відродження» Кернеса, але поступився мандатом Олександру Новаку та став секретарем.

Під час балотування у 2015 році Тєлятніков вказував, що є директором харківського підприємства «Ледлідлайф», заснованого в листопаді 2014 року. Воно займалося виробництвом електричного освітлювального устатковання. Підозрюваний був власником та директором цієї фірми до 2021 року.

У грудні 2014 Тжлятніков заснував у Бєлгороді фірму з такою ж назвою та сферою діяльності, її керівником він став у 2016 році. Фірма дотепер не припинила свого існування. Наприклад, у 2019 році вона принесла 1,9 млн рублів чистого прибутку. На момент співпраці Тєлятнікова з окупантами у 2022 році, він продовжував бути директором та власником «Ледлідлайф».

Читати також:

  • На Харківщині затримали чоловіка, який підтримував дії РФ у соцмережах. Правоохоронці встановили, що місцевий мешканець Сахновщини Красноградського району Харківської області розповсюджував у соцмережах дописи, де виправдовував збройну агресію Росії проти України та визнавав її правомірною. 
  • Підприємицю підозрюють у співпраці з окупантами під час окупації Куп’янського району Харківської області. За даними слідства, вона здійснювала роздрібну торгівлю харчами, напоями та тютюновими виробами. Знаходячись у селищі Великий Бурлук, з середини серпня вона перейшла на бік ворога.
  • В Ізюмі підозрюють у колабораціонізмі жінку, яка керувала департаментом праці під час окупації. Жінка обійняла посаду начальника управління праці та соціальної політики ВЦА Ізюмського району. За даними слідства, колаборантка брала участь у нарадах в окупаційній адміністрації, приймала нових працівників, займалася організацією роботи адмінбудівлі «Центр соціального захисту населення».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.