6 квітня Київський райсуд Харкова заочно обрав запобіжний захід 57-річному ексдепутату Харківської міськради від «Партії регіонів» Ігорю Телятнікову, який обіймав посаду так званого «в.о. голови військової цивільної адміністрації Харківського району».

Про це пишуть журналісти Харківського антикорупційного центру із посиланням на сайт Генпрокурора України.

Окупанти призначили Телятнікова «виконувачем обов’язків голови тимчасової цивільної адміністрації Харківського району» з дислокацією в селищі Козача Лопань наприкінці червня. Після свого «призначення» він став героєм пропагандистського відео: розповідав про обстріли територій, які російські окупанти захопили ще 24 лютого.

«Учора населений пункт Козача Лопань був вкотре підданий артилерійському та ракетному обстрілу з боку українських силовиків. Постраждали цивільні обʼєкти, це житлові будинки, нежитлові будівлі. Слава Богу, жоден із мирних громадян не постраждав», — зазначав Ігор Телятніков. 

Поліція заочно повідомила про підозру Телятнікову в березні 2023 року. Слідство з’ясувало, що Телятнікова звільнили із зазначеної посади 2 вересня 2022 року. На його місце призначили колаборанта з Липців Олексія Подорожного.

За даними слідства, Телятніков всебічно співпрацював з окупаційною владою, зокрема брав участь у нарадах. Йому повідомили про підозру в державній зраді. Його мають тримати під вартою без визначення розміру застави. Суд також дозволив розпочати досудове розслідування.

Ігоря Телятнікова тричі обирали депутатом Харківської міськради:

  • у 2006 та 2010 роках від «Партії регіонів»;
  • у 2015 році від партії «Відродження» Кернеса, але поступився мандатом Олександру Новаку та став секретарем.

Під час балотування у 2015 році Телятніков вказував, що є директором харківського підприємства «Ледлідлайф», заснованого в листопаді 2014 року. Воно займалося виробництвом електричного освітлювального устатковання. Підозрюваний був власником та директором цієї фірми до 2021 року.

У грудні 2014 Телятніков заснував у Бєлгороді фірму з такою ж назвою та сферою діяльності, її керівником він став у 2016 році. Фірма дотепер не припинила свого існування. Наприклад, у 2019 році вона принесла 1,9 млн рублів чистого прибутку. На момент співпраці Телятнікова з окупантами у 2022 році, він продовжував бути директором та власником «Ледлідлайф».

Скрін з російського реєстру / Фото: anticor-kharkiv.org

Телятніков вперше, як депутат міськради, «засвітився» у 2006 році. Разом з Максимом Мусєєвим він керував діями молодиків спортивної статури на Клочківській, коли ті били десятки людей. Історія стосувалась будівництва супермаркету «Таргет». Тоді на місце побоїща приїхали Геннадій Кернес та Михайло Добкін. Крім того, «Kharkiv Today» повідомляв, що у 2016 році Ігор Телятников ударив в обличчя одного з мешканців будинку на вулиці Валентинівській, який викрив його у брехні з приводу обʼєднання співвласників багатоквартирних будинків. До речі, прописаний Телятніков в будинку на вулиці Валентинівській, 20-Б.

Бійки в Харкові / Фото: anticor-kharkiv.org, Медіапорт

А у 2013 році Ігоря Телятнікова помітили серед представників «Партії регіонів», які прийшли на судове засідання у справі «Єдиних енергетичних систем Україні» проти Юлії Тимошенко. Тоді багато з депутатів не пішли на роботу, щоб «побачити Юлію Тимошенко», однак у залі суду вона так і не зʼявилася. 

  • Лідер харківського Антимайдану та депутатка в Ізюмі підозрюються в держзраді.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.