У Харківській області за останній місяць зареєструвалося 8 тисяч переселенців, розповіла заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська.

За її словами всім ВПО, які потребують поселення, надаються комфортні умови для проживання. Зараз більшість переселенців розселяють у гуртожитках навчальних закладів. Людям допомагають отримати статус ВПО, оформити соціальні виплати та видати гуманітарну допомогу.

Загалом, наразі на обліку в Харківській області перебуває 477,9 тисячі переселенців — це майже 392 тисячі сімей. Зокрема після 24 лютого 2022 року за довідками ВПО звернулося 406,3 тисячі людей. На сьогодні в області перебуває майже 478 тисяч переселенців.

«На жаль, ворожі обстріли в прикордонних громадах Харківщини не вщухають, тому все більше громадян вимушені покидати свої домівки й переселятися в більш безпечні райони. Також допомагаємо людям дістатися інших регіонів, якщо вони планують їхати далі», — сказала Віта Ковальська.

До Харківського регіону також евакуюються люди з тимчасово окупованих територій інших областей. Сьогодні в області нараховується 243 багатодітні родини, більш ніж 126 тисяч пенсіонерів, 20,5 тисячі людей з інвалідністю, а також понад 85 тисяч дітей.

  • ЮНІСЕФ передав дітям у Харкові 6,5 тисячі комплектів теплого одягу.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.