Цьогоріч банк за перші три місяці заробив майже у 7 разів більше, ніж за відповідний період 2021-го — 16 проти 2,4 мільярда гривень. Частка його прибутку складає 47% від загальної кількості прибутку банків, повідомляє Опендатабот з посиланням на дані Нацбанку України.

34 мільярди гривень заробили 65 банків в Україні за перший квартал цього року. Це утричі більше, ніж за той самий період 2021 року — 10,9 мільярда. Торік українські банки мали негативний баланс.

Десятка найкращих банків заробила 88% від усього прибутку українських банків — 30 з 34 мільярдів гривень. П’ять банків з 65 (8%) мають збитки у розмірі 39,8 мільйона гривень.

Державні банки

Державні банки впевнено лідирують: усі чотири з них знаходяться десяти найкращих фінустанов України за результатами першого кварталу 2023 року. Вони заробили 20,7 мільярда гривень — 61% від загального прибутку банків.

Банки з іноземним капіталом

До топу банків також потрапили п’ять фінустанов з іноземним капіталом та лише один — з приватним.

Разом фінустанови з іноземним капіталом заробили 26% від прибутку усіх банків країни — 9 млрд грн. Лише Правекс банк завершив квартал зі збитками у 4,8 млн грн. Натомість Райффайзен стабільно лідирує — його прибуток склав 2,06 млрд грн. За ним йдуть Укрсиббанк та ОТП банк.

Банки з приватним капіталом

Серед банків у цій групі найбільша кількість тих, що завершили квартал зі збитками: чотири з 46 мали втрати розміром 35 млн грн.

Загалом ця група за три місяці заробила 4,35 млрд грн. Понад третина (35%) від заробітків припадає на ПУМБ, його прибуток склав 1,54 млрд грн.

До трійки лідерів також потрапили Універсал банк (Монобанк) та «Південний».

Читайте також:

  • Україна втратила $140 мільярдів від війни з Росією — так оцінюють прямі втрати ресурсів та руйнування інфраструктури через повномасштабне вторгнення військ РФ, заявив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук в інтерв’ю польському виданню «Obserwator Finansowy» 5 квітня 2023 року.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.