У ролі Почесної гості Україна візьме участь у Міжнародному книжковому ярмарку у Варшаві, який відбудеться з 25 по 28 травня.

Український стенд представлять під гаслом «Мільйони мостів». Його репрезентує Український інститут книги разом із партнерами та співорганізаторами: Міжнародний книжковий ярмарок у Варшаві, Фундація «Історія і Культура», Інститут книги (Польща), Міністерство культури та національної спадщини Польщі, Посольство України в Республіці Польща, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство закордонних справ Республіки Польща, Міністерство закордонних справ України.

На фестивалі від українського стенду буде 45 видавництв. Зокрема, «Наш Формат», Видавництво «Анетти Антоненко, «Віват», «Видавництво Старого Лева», «Ранок» тощо.

У рамках ярмарку відбудеться польсько-український літературний фестиваль «Сила слова — польсько-українські літературні діалоги». Це серія розмов польських та українських письменників, журналістів, інтелектуалів, де обмінюватимуться ідеями та обговорюватимуть роль літератури у формуванні позачасових цінностей, таких як свобода, гідність, честь, мужність або почуття єдності та солідарності під час війни.

Також у програмі ярмарку заплановані виступи понад 20 представників української культури, а саме: Юрій Андрухович, Катерина Бабкіна, Наталія Бельченко, Юрій Винничук, Юрій Завадський, Ірина Даневська, Вахтанг Кебуладзе, директор Галузевого державного архіву СБУ Андрій Когут, Дмитро Кузьменко, Галина Крук, Олеся Мамчич, лавреатка Нобелівської премії миру, правозахисниця Олександра Матвійчук, журналістка, воєнна кореспондентка Євгенія Подобна, Віталій Портников, Остап Сливинський, Світлана Тараторіна, Галина Ткачук, Ярина Чорногуз, Марія Шагурі, Денис Фадєєв.

«Українська книга справді набуває особливого значення в час російської агресії. Я думаю, що кожен поляк, кожна полька, хто хоче зрозуміти Україну, Україну, яка бореться, має звернутися до української книги, щоби пізнати душу українського народу», — ствердив Посол України в Республіці Польща Василь Зварич.

25 травня, у день відкриття ярмарку, о 16:00 заплановано спеціальний концерт Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» із Харкова на сцені просто неба на площі Дефіляд.

  • Книжковий Арсенал назвав головну тему та кураторів заходу.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.