Цьогорічна тема Книжкового Арсеналу звучатиме «Коли все має значення». Кураторкою буде документалістка Наталя Гуменюк та письменниця Ірина Славінська.

Наталя Гуменюк — українська журналістка, авторка, документалістка, а також виконавча директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу, що досліджує, створює і популяризує форми суспільно корисної журналістики в цифрову добу. Наталя — співзасновниця The Reckoning Project. Це міжнародна ініціатива медійників та юристів із документування воєнних злочинів у війні Росії проти України, авторка кількох документальних фільмів, а також книг, зокрема «Загублений острів: історії з окупованого Криму» та «Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції».

«Ми живемо в час загостреної реальності, коли чи не кожне слово, кожен вислів набувають свого первинного сенсу. Ніби все довкола проходить перевірку реальністю. Зокрема й наші цінності та ідеали. 11-й «Книжковий Арсенал» — це простір усвідомлення, а також творення нового громадянського словника, для речей, які ми досі не вербалізували. Це місце, де розмірковуючи про свій теперішній досвід ми зможемо не лише осмислити, але й ословити себе й те, що відбувається з нами, із суспільством, з країною та світом», — вважає Гуменюк.

Основну літературну програму вестиме виконавча продюсерка «Радіо Культура», перекладачка й письменниця Ірина Славінська.

Ірина Славінська — членкиня Радіокомітету Європейської мовної спілки, членкиня Українського ПЕН. Авторка книг «Мої запасні життя», «Історії талановитих людей», «33 герої укрліт», «Майже доросла», «Невже доросла». Перекладачка з французької мови.

Окрім подій фокус-теми та подій літературної програми, також буде програма для дітей та підлітків, яку куруватиме Юлія Козловець.

Куратором спеціальної програми від Літературної лабораторії Мистецького арсеналу стане Діма Казаков. Він розповість про невеликі мандрівні, бездомні бібліотеки, реальні й онлайнові архіви, колекціонування, персональні книжкові та вінілові збірки.

  • Книжковий Арсенал-2023 відбудеться з 22 до 25 червня в Мистецькому Арсеналі в Києві.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.