За день до завершення реєстрації кількість учасників національного мультипредметного тесту в Харківській області складає 10559, з яких 9015 — випускники поточного року та 1544 — минулих років, зазначають у Харківській ОВА.

Обов’язковими дисциплінами НМТ є українська мова та математика, третя — на вибір.

«Вступники Харківської області, обираючи предмет додаткового блоку, здебільшого віддають перевагу історії України – нині нараховується 5394 такі вступники. Також зупиняють вибір на англійській мові, на неї зареєструвалося 3249 учасників. На третьому місці – біологія, яку вибрали 1516 людей», — повідомили в Департаменті науки й освіти ХОВА.

Пункти реєстрації, де можна отримати консультаційну та технічну допомогу, створили на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.

Реєстрація на НМТ розпочалася 3 квітня та триватиме до 3 травня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Національний мультипредметний тест — це альтернатива ЗНО у зв’язку з повномасштабною збройною агресією з боку Росії.

Передбачається дві сесії НМТ: основна (5–23 червня) і додаткова(11–24 липня). У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Це вдруге проводять НМТ замість ЗНО, цьогоріч його відмінність у тому, що винесено три предмети замість чотирьох. Українська мова й математика є обов’язковими для всіх абітурієнтів, а третій предмет учасник обирає самостійно. До того ж Міністерство освіти й науки України ухвалило рішення цього року не включати географію до предметів національного мультитесту.

На вибір пропонуються такі предмети: історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика.

  • У МОН пояснили, коли відбудеться перехід на 12-річну систему в школах.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.