Сьогодні, 2 червня, з 09:00 та протягом всієї доби для промислових і побутових споживачів по всій Україні, крім Волині, Закарпаття та Львівщини, діють аварійні відключення світла, повідомляють в Укренерго.

«Причина – важка ситуація в енергосистемі внаслідок нової атаки росіян на обʼєкт мережі системи передачі електроенергії. Наслідки усуваються», – додають в енергетичній компанії.

Водночас енергоживлення обʼєктів критичної інфраструктури, які виконують функцію життєзабезпечення населення, обмежувати не будуть.

За даними Міненерго, минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією та комерційним імпортом. Аварійна допомога не залучалась. Увечері минулої доби та вночі поточної застосовувалися обмеження для споживачів. Вони будуть діяти також і ввечері.

«Після шести масованих атак на енергосистему є значна нестача потужності. Енергетики працюють над ліквідацією наслідків, тривають ремонти. Однак система є чутливою. А тому періоди відключень можуть збільшуватися. Зокрема, у низці областей в неділю застосовані екстрені відключення», – пояснили в Міненергетики.

Відключення світла у Харкові

Навесні 2024 року українські енергооб’єкти піддавалися серіям ракетних та дронових обстрілів зі сторони РФ. Це призвело до знищення близько 80% об’єктів генерації. Вже у травні в регіонах Україні повернулися до графіків відключень світла.

Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ані електричної, ані теплової енергії. Пізніше начальник ОВА Олег Синєгубов сказав, що на відбудову ТЕЦ-5 підуть роки.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.

Читайте також

Харківобленерго опублікувало оновлений графік відключень в області. У Харкові та області оновили графік відключення електроенергії на 1-7 червня. Світло вимикатимуть на щонайменше три години у шість черг.