Основна ціль російської армії на цьому відтинку фронту – відкинути українські сили від державного кордону з Бєлгородською областю вглиб Харківської та наблизитися до Харкова на радіусі дії артилерії, йдеться у новому зведенні аналітики Інституту вивчення війни.

На Липцівському напрямку 1 червня бої тривали, однак підтверджених змін лінії фронту не зафіксовано. Основні бойові дії проходять під Липцями та між Глибоким (на північ від Липців) і Лук’янцями (на північний схід від Липців).

Російські війська намагаються зосередити піхоту біля Глибокого та перекидають в район піхоту з легкою бронетехнікою, мотоциклами та всюдиходами (квадроциклами).

ISW цитує російські джерела, які вказують на зупинення російської наступальної операції на півночі Харківської області, оскільки армія РФ не змогла ефективно ізолювати поле бою, українські безпілотники завадили просуванню російської піхоти, а російська контрбатарейна боротьба не змогла стримати вогонь української артилерії.

Бойові дії на Вовчанському напрямку тривали 1 червня, але підтверджених змін на лінії фронту не зафіксовано. Російські війська продовжували штурми поблизу та в межах Вовчанська 31 травня та 1 червня. Аналітики Інституту посилаються на МО РФ, яке заявило, що українські війська контратакували поблизу Вовчанська та Стариці (на захід від Вовчанська) 1 червня.

Українські офіційні особи продовжують попереджати, що російські війська можуть розпочати наступальні операції в Золочівському напрямку (на північний захід від Харкова). Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив 1 червня, що українські чиновники стурбовані тим, що російські війська можуть активізувати свої дії на Золочівському напрямку, і що Україна стежить за поведінкою Росії в цьому районі.

23 травня Синєгубов повідомив, що російські війська не зосередили «ударне угруповання» на Золочівському напрямку, але російські війська можуть перекинути сили з Липцівського та Вовчанського напрямків на Золочівський керунок для проведення наступальних операцій.

Президент України Володимир Зеленський заявив 26 травня, що російські війська готуються до нових наступальних дій і концентрують угруповання невизначеного розміру поблизу українського кордону за 90 кілометрів на північний захід від Харкова, що може дозволити російським військам розпочати наступальні операції на Золочівському напрямку.

Концентрація російських військ поблизу Золочівського напрямку та можливі наступальні операції в цьому районі, ймовірно, мають на меті подальше закріплення та відволікання українських військ на ширшому фронті в північній частині Харківської області.

На цю тему

Північна частина Вовчанська «практична стерта» російською артилерією — аналітики. Супутникові знімки свідчать про значні ураження будинків міста. Орієнтовно від 50 до 80 відсотків знищено і не підлягає відновленню.

ISW: Німеччина дозволить наданою Україні зброєю завдавати ударів по російському прикордонню, аби захистити Харківщину. 31 травня речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт заявив, що Україна має «право за міжнародним правом захищатися» від російських атак і що Україна може використовувати надану Німеччиною зброю «для цієї мети».

ISW: Росія хоче розпочати другу фазу наступу на Харківщині. Підкріплення для російських військових на Харківщині свідчить про те, що вони, ймовірно, намагаються відвести українські сили з критичних ділянок лінії фронту на сході України та створюють «буферну зону» на півночі Харківської області. Таким чином Росія хоче розпочати другу фазу наступу в регіоні.