Підкріплення для російських військових на Харківщині свідчить про те, що вони, ймовірно, намагаються відвести українські сили з критичних ділянок лінії фронту на сході України та створюють «буферну зону» на півночі Харківської області. Таким чином Росія хоче розпочати другу фазу наступу в регіоні.

Про це зазначено у звіті Інституту вивчення війни.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський і Генштаб України 30 травня повідомили, що російські військові перекидають підрозділи, додаткові полки й бригади з інших ділянок лінії фронту та з полігонів до Стрілечої-Липців та Вовчанська, на північ та північний схід від Харкова відповідно.

Сирський повідомив, що російські війська не мають достатньо сил на півночі Харківської області, щоб провести повномасштабний наступ і прорвати українську оборону. 

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов також зазначив, що російські війська перекидають резерви на Липцівський і Вовчанський напрямки, щоб залучити й закріпити якомога більше українських сил на півночі Харківської області та зберегти нинішній темп наступальних дій РФ у цьому районі.

Синєгубов заявив, що російські війська не зосередили «ударне угруповання» біля Золочівської громади Харківської області.

Карта бойових дій DeepState за 31 травня 2024 року
Карта бойових дій DeepState на півночі Харківської області за 31 травня 2024 року

Військові аналітики зауважили, що перекидання російськими військовими підкріплення до Харківської області свідчить про те, що вони, ймовірно, намагаються відвести українські сили з критичних ділянок лінії фронту на сході України та створити «буферну зону» на півночі Харківської області.

Російські війська, ймовірно, мають намір розпочати другу фазу своєї наступальної операції на півночі Харківської області після запланованого захоплення Вовчанська. Хоча для захоплення міста армія РФ має провести ще одну хвилю посилених штурмів у цьому районі через позиційні бої та можливі українські контратаки. 

У ISW зазначають, що російські сили, ймовірно, стримують багато резервів Північного угруповання військ, яке укомплектовано особовим складом 11-го армійського корпусу, 44-го АК та 6-ї загальновійськової армії — усі частини російського Ленінградського військового округу (ЛВО).

Поки це угруповання військ не наближається до запланованої кінцевої чисельності в 50 000-70 000 осіб. Але навіть у такій кількості воно не матиме необхідної живої сили для проведення успішної операції з оточення або захоплення Харкова.

Нагадаємо, Президент США Джо Байден, за повідомленнями ЗМІ, схвалив зміну політики, яка дозволить Україні використовувати надану США зброю, зокрема GMLRS, але не ракети більшої дальності ATACMS, для ураження російської території поблизу кордону з Харківською областю.

Читайте також

  • Українські військові зупинили РФ біля Стариці на Харківському напрямку
  • Третя лінія фортифікацій на Харківщині готова на 90% — Синєгубов
  • «Ситуація важка»: у Харківській ОВА розповіли про обстановку в регіоні