На півночі Харківщини від початку доби триває бій в районі Стариці, де українські військові посилюють передній край оборони, повідомляють у Генштабі ЗСУ.

Протягом минулої доби відбулося 98 бойових зіткнень. Росія завдала по позиціях українських військ та населених пунктах сім ракетних ударів із застосуванням

  • 62 ракет;
  • 43 авіаудари із застосуванням 48 КАБів;
  • понад чотири тисячі обстрілів з різних видів озброєння, в тому числі 110 із застосуванням РСЗВ.

За уточненими даними, протягом минулої доби на Харківському відтинку російська армія втратила 115 осіб, з них 34 – безповоротно. Крім того, Силами оборони України знищено танк, артилерійську систему, два засоби ППО, шість БпЛА, 14 автомобілів та шість одиниць спеціальної техніки. Уражено склад боєприпасів та вісім укриттів особового складу.

За даними аналітиків Інституту вивчення війни, На півночі Харківщини тривають бої, проте без зміни лінії фронту. Основна ціль російської армії на цьому відтинку фронту – відкинути українські сили від державного кордону з Бєлгородською областю вглиб Харківської та наблизитися до Харкова на радіусі дії артилерії.

На Липцівському напрямку 1 червня бої тривали, однак підтверджених змін лінії фронту не зафіксовано. Основні бойові дії проходять під Липцями та між Глибоким (на північ від Липців) і Лук’янцями (на північний схід від Липців).

Російські війська намагаються зосередити піхоту біля Глибокого та перекидають в район піхоту з легкою бронетехнікою, мотоциклами та всюдиходами (квадроциклами).

Бойові дії на Вовчанському напрямку тривали 1 червня, але підтверджених змін на лінії фронту не зафіксовано. Російські війська продовжували штурми поблизу та в межах Вовчанська 31 травня та 1 червня. Аналітики Інституту посилаються на МО РФ, яке заявило, що українські війська контратакували поблизу Вовчанська та Стариці (на захід від Вовчанська) 1 червня.

Більше про це

Північна частина Вовчанська «практична стерта» російською артилерією — аналітики. Супутникові знімки свідчать про значні ураження будинків міста. Орієнтовно від 50 до 80 відсотків знищено і не підлягає відновленню.

ISW: Росія хоче розпочати другу фазу наступу на Харківщині. Підкріплення для російських військових на Харківщині свідчить про те, що вони, ймовірно, намагаються відвести українські сили з критичних ділянок лінії фронту на сході України та створюють «буферну зону» на півночі Харківської області. Таким чином Росія хоче розпочати другу фазу наступу в регіоні.