У Харкові ремонтуватимуть житловий будинок за майже 209 млн грн

Денис Глушко - 23 Квітня 2024 | 17:49

У Департаменті з благоустрою, відбудови та реконструкції Харківської міської ради визначилися з переможцем у тендері щодо капітального ремонту та реставрації житлового будинку по вулиці Наталії Ужвій, 60. Ці роботи коштуватимуть бюджету 208 843 988 гривень, повідомляє Ґвара Медіа.

Мова йде про 16-поверховий будинок на Північній Салтівці у Харкові, на відновлення якого управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту ЖКГ уже проводило тендер у січні 2024 року, проте вже у лютому 2024 року цю публічну закупівлю скасували.

  • Єдиним учасником та переможцем стало ПП «Будівельна фірма «Промтекс».

Проєктною документацією на аварійно-відновлювальні роботи пошкодженого будинку передбачали відновлення без зміни геометричних розмірів та його функціонального призначення, з втручанням в опорні та огороджувальні системи, із заміною або відновленням зруйнованих або пошкоджених конструкцій. Відновити будинок планують до 31 грудня 2025 року.

Після публікації закупівлі журналіст Ґвари намагався взяти коментар у радника міського голови Харкова з питань ЖКГ Євгена Пасенова, але він не відповів сказавши, що коментарі можна отримати через пресслужбу Харківської міської ради.

У цьому будинку кількість квартир – 127; його загальна площа – 10 526,18 м²; загальна житлова площа 4444,10 м²; кількість поверхів – 16.

Таким чином у середньому 1 м² ремонту коштуватиме 19 840 грн. Згідно з даними порталу ЛУН станом на квітень 2024 року середня ціна на первинну нерухомість економкласу в Харкові становить 19 900 грн.

Харківська міська рада вже витратила у чотирьох публічних закупівлях на обстеження технічного стану, розробку проєктної документації без і з урахуванням експертизи на аварійно-відновлювальні роботи та експертизу проєктної документації загалом 1 432 938,9 грн.

Журналісти Ґвара Медіа наприкінці січня 2024 року надсилали електронною поштою запит до департаменту Харківської міської ради, проте не змогли отримати вчасно документацію щодо відновлення цього житлового будинку.

Уже в березні 2024 року в департаменті відповіли, що на адресу було направлено лист від 28.02.2024 реєстраційний індекс No 1028/0/90-24 з рахунком на відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк документів, а також безкоштовні копії перших 8 сторінок експертного звіту щодо розгляду проєктної документації на аварійно-відновлювальні роботи (капітальний ремонт) та перших 2 сторінок звіту про результати технічного стану багатоквартирного житлового будинку по вул. Ужвій Наталії, 60. Працівники Укрпошти не підтвердили наявність такого листа на адресу редакції.

Про ПП «Будівельна фірма «Промтекс» та Анатолія Денисенка

Це підприємство засноване у 1996 році, учасниками та бенефіціарами вказані Ірина Ярован та Станіслав Бровін. Компанія починаючи з 2016 року виграла у 93 публічних закупівлях із сумарною вартістю договорів, по яких виконані зобов’язання – понад 426 млн грн.

Лише у лютому 2024 року Промтексу вдалося підписати договори на будівництво фортифікацій з Департаментом житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА на близько 129 мільйонів гривень.

ПП «Будівельна фірма «Промтекс» належить до фінансово-промислової групи Авантаж» та Консорціуму «Білдінг Груп» разом із ТОВ «Спецбудмонтаж-Україна» екснардепа від Партії регіонів Анатолія Денисенка, а також ТОВ «Індастріал Білдінг Груп» та ТОВ «Інкам-Білдінг» Станіслава Києвця.

Анатолій Денисенко у 2010 році був обраний депутатом Харківської міської ради VI скликання. Пізніше – у 2012 році склав повноваження у зв’язку з балотуванням у Верховну Раду України. На парламентських виборах того ж року його обрали народним депутатом України від Партії регіонів за одномандатним мажоритарним виборчим округом № 173 (до складу округу входять Основ’янський район і частина Слобідського району Харкова).

16 січня 2014 року він голосував за «Диктаторські закони», що мали за мету суттєво обмежити свободу в Україні. 22 лютого 2014 року брав участь у з’їзді депутатів усіх рівнів у Харкові.

Читайте також

Фірма з оточення екснардепа Денисенка отримає 27 мільйонів на підготовку укриття у школах Харкова. Приватне підприємство «Будівельна фірма “Промтекс» підписало три угоди загальною сумою 27,8 мільйона гривень на ремонт підвальних приміщень трьох шкіл.

У Харкові Центральний парк скасував тендер на 1,3 млн грн для закупівлі модульних збірних вагончиків. Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro, повідомляє Ґвара Медіа.

«У вас свята, у нас війна»: як у Харкові проходили мітинги «Гроші на ЗСУ». Восени 2023 року — у відповідь на повідомлення ЗМІ про недоцільне використання місцевих бюджетів — Україною прокотилася хвиля мітингів «Гроші на ЗСУ». Під таким гаслом активісти щосуботи виходять під стіни міських рад, аби ті виділяли більше коштів на потреби військових.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.