Приватне підприємство «Будівельна фірма “Промтекс» підписало три угоди загальною сумою 27,8 мільйона гривень на ремонт підвальних приміщень трьох шкіл, повідомляє Харківський антикорупційний центр.

Це стало відомо під час моніторингу сайту «Прозорро». Мова йде про капітальний ремонт приміщень під укриття. 

Дивують ціни на деякі будівельні матеріали. Так, керамічна повнотіла одинарна цегла марки М100 коштує по 20 гривень за штуку. Наприклад, в «Епіцентрі» така цегла коштує 6,6 гривні за штуку.

Скриншот з Епіцентру
  • У двох договорах ціна на однакові матеріали може різнитися суттєво. Так, блоки металопластикових дверей для одного підвалу будуть замовляти по 7794 гривні за квадратний метр, а для іншого – 11874 гривні за квадратний метр.
  • При цьому ціна на металеві протипожежні двері в обох договорах ідентична. 
  • Вартість піску в одному договорі 612 гривень за кубічний метр, а в іншому більше ніж 1000 гривень. 

Договори включають не лише проведення робіт, а й закупівлю устаткування. Так, в одну зі шкіл придбають 80 тапчанів, кожен з яких розрахований на п’ятьох людей. Вартість закупівлі оцінили у 450 тисяч гривень. Потішно, що в одному договорі ціна тапчана вказана 5600 гривень, а в іншому – 6100. Розміри ідентичні. 

Також в укриття придбають генератор, джерело безперебійного живлення, електричну плиту, вогнегасники тощо. Вартість генераторів також відрізняється в двох договорах. В одному планують купувати за 90 тисяч гривень, а в іншому вже 110 тисяч гривень. 

Бойлери Drazice OKCE 1000 планують купувати по 261 тисячі гривень без ПДВ. Хоча в інтернеті легко можна знайти варіанти до 180 тисяч за одиницю. 

Подібна метаморфоза є й з ціною на електроручний вентилятор ERV-4. В одному випадку його порахували по 92 тисячі гривень й ця ціна є близькою до ринкової. А в іншій угоді ціна вентилятора 112 тисяч гривень. 

Варто зазначити, що таких прикладів, коли ціна в ідентичних договорах на матеріали та обладнання відрізняється, є по багатьох товарах. При цьому немає закономірності, що саме в одному договорі дорожче. Тож є питання щодо адекватності цін, які прописав замовник.

Всі угоди були прописані без проведення торгів.

  • Директором ПП “Будівельна фірма “Промтекс” є Олександр Бритвін, засновником Станіслав Бровін.
  • ПП “Будівельна фірма “Промтекс” входить до Консорціуму “Білдінг Груп” разом зі ТОВ “Спецбудмонтаж-Україна” Анатолія Денисенка, ТОВ “Індастріал Білдінг Груп” та ТОВ “Інкам-Білдінг” Станіслава Кієвця
  • Кієвець був помічником тоді нардепа Анатолія Денисенко. Раніше «Індастріал Білдінг Груп» була записане на дві фірми, які належали Денисенко особисто.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.