У місті оголосили міжнародний конкурс з відновлення району Північної Салтівки, який зазнав руйнувань внаслідок російських обстрілів.

Про це повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

За його словами, конкурс проводитиметься в рамках проєкту «Концепція Генерального плану міста Харкова». Основними завданнями для учасників стануть розробка програми модернізації пошкоджених багатоквартирних будинків з підвищенням рівня їх безпеки та енергоефективності, а також створення зручного громадського простору навколо них.

«Запрошуємо до участі архітекторів, містобудівників, інженерів та проєктантів з усіх куточків світу. Проєкти переможців не лише будуть втілені в житті у Північній Салтівці, а й застосовані в інших локаціях громади», — сказав Терехов.

Конкурс організовує міськрада спільно з Фондом Нормана Фостера, Європейською економічною комісією ООН, британською проєктувальною компанією «Arup» та інститутом «Харківпроєкт»

Міський голова зазначив, що вся комунікація, включно з презентацією, здійснюватиметься англійською мовою. Кінцевий термін подачі заявок на участь у конкурсі — 12 вересня 2024 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням.

Нагадаємо, 1 грудня експерти архітектурного бюро Нормана Фостера представили нові розробки щодо генерального плану міста на зустрічі з мером Ігорем Тереховим.

Загалом команда британського архітектора Нормана Фостера працює над п’ятьма пілотними стратегіями відбудови у сферах культурної спадщини, житлового сектору, промисловості, наукового кварталу, річок та зелених зон. Також розробляють п’ять міських стратегій: транспорт, енергетика, водне та природне середовище, а також перебудову застарілих адміністративних районів.

Читайте також

  • Для відбудови Харкова необхідно розвивати громаду: розмова з місцевим урбаністом Павлом Храмовим