У Харківській області на обліку закладів охорони здоров’я перебуває близько 100 тисяч онкохворих пацієнтів.

Про це повідомила директорка Обласного центру контролю і профілактики хвороб Любов Махота на брифінгу «Профілактика, рання діагностика та лікування злоякісних новоутворень».

Серед найбільш поширених видів онкозахворювань є рак молочної залози в жінок, рак легенів та рак простати в чоловіків, а також рак товстого кишківника в чоловіків і жінок.

«Основними факторами ризику розвитку онкозахворювань є вживання тютюну, алкоголю, нездорової їжі та ультрафіолетове випромінювання, яке викликає до 90 % випадків раку шкіри. Відмова від шкідливих звичок у комплексі з повноцінним збалансованим раціоном і здоровим способом життя знижують ризик виникнення ракових новоутворень», — зазначила Любов Махота.

Щоб вчасно виявити та діагностувати злоякісні новоутворення, фахівці Обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно з лікарями Обласного центру онкології здійснюють спільні виїзди до громад Харківщини та 5-ти центральних районних лікарень — Валківської, Первомайської, Нововодолазької, Красноградської і Лозівської.

Також, на брифінгу розповіли, що в регіоні планують удосконалити медичну допомогу при онкологічних захворюваннях у рамках програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2023–2025 роки.

Серед планів: забезпечення своєчасного виявлення раку на всіх рівнях надання медичної допомоги, ведення реєстру осіб із груп високого ризику виникнення онкозахворювань, удосконалення діагностики злоякісних новоутворень та лікування онкохворих, удосконалення системи паліативної допомоги хворим.

Наразі в Харкові діє Програма медичних гарантій, яка покриває 6 пакетів послуг ранньої діагностики новоутворень та 3 пакети послуг для лікування онкологічних захворювань.

До пакетів послуг ранньої діагностики входить:

  • «Мамографія», «Гістероскопія», «Езофагогастродуоденоскопія», «Колоноскопія», «Цистоскопія» та «Бронхоскопія».

До пакетів послуг лікування:

  • «Хіміотерапевтичне лікування», «Радіологічне лікування і супровід пацієнтів з онкозахворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах», «Лікування та супровід пацієнтів із гематологічними та онкогематологічними захворюваннями в дорослих та дітей у стаціонарних і амбулаторних умовах».

Пацієнти з онкологічними захворюваннями в термінальній стадії можуть отримати допомогу за 2 пакетами медичних гарантій: «Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям» та «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям».Щоб отримати перелічені послуги безоплатно пацієнту необхідно звернутися до сімейного лікаря або відповідного фахівця за електронним направленням.

Читайте також

  • У 2023 році на обліку в Харкові перебувало 177 дітей зі злоякісними пухлинами.