У Департаменті охорони здоров’я повідомили, що у 2023 році на диспансерному обліку в Харкові перебувало 177 дітей з гемобластозами (злоякісними пухлинами, які розвиваються з кровотворних клітин). У 2022 на обліку перебували 208 дітей.

Всесвітня організація охорони здоров’я з 2018 року здійснює Глобальну ініціативу боротьби з дитячим раком, метою якої є до 2030 року довести загальносвітовий показник виживання всіх хворих на рак дітей як мінімум до 60%. Це означає збільшення показника ефективності лікування приблизно вдвічі та порятунок ще одного мільйона дітей у наступні десять років.

У Департаменті охорони здоров’я підкреслили, що з метою раннього виявлення передпухлинних або пухлинних захворювань у дитини слід вчасно проходити медичне обстеження, а при виявленні характерних симптомів невідкладно звертатися до дитячих онкологів.

Де у Харкові надають допомогу дітям та підліткам з онкогематологічною патологією?

  • Гематологічне відділення Міської клінічної дитячої лікарні №16
  • Обласна дитяча клінічна лікарня №1

Читайте також

На Харківщині понад 90 тисяч онкохворих перебувають на обліку. Торік у зв’язку з російською агресією та масовою евакуацією було зареєстровано 3 670 нових випадків раку, а у 2022 зареєстрували 8 670 випадків онкозахворювань.