Витік нафтопродуктів у водойми Харкова та області спричинений російським обстрілом «шахедами» нафтобази. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час марафону «Єдині новини».

Паливо з нафтобази у Харкові потрапило у житловий сектор та далі у річки Харківщини через руйнування резервуарів. Поліція відкрила кримінальне провадження: слідство має встановити, чи законно нафтобаза розташована поблизу житлових будинків, яка максимальна кількість палива законно могла бути там та хто її власник.

«Внаслідок ударів російськими «шахедами» по нафтобазі за тими даними, які нам дала держекоінспекція, витекло близько 3 000 тонн нафти, яка потрапила у річки Харківщини – це річки Уди, Лопань, Немишля та Харків. Нафта забруднила ґрунти та водойми навколо території влучання. Приблизно площа водної поверхні забрудненої нафтопродуктами складає 780 000 м²», – розповідає очільник Міндовкілля Руслан Стрілець.

Він додав, що фахівці Держекоінспекції Харківської області та відповідне басейнове управління водних ресурсів річки Сіверський Донець працюють на місці події. Зроблені додаткові загородження для того, щоб нафтопродукти чи нафтова пляма не розповсюджувалася і не пішла далі за течією.

Попередньо цією екологічною катастрофою завдано збитків на 30 млн грн, але міністр додає, що для остаточного підрахунку треба ще зробити певні аналізи та додаткові проби.

Що відомо про російський обстріл Харкова БПЛА 9 лютого

У ніч з 9 на 10 лютого з 22:44 до 22:49 у Немишлянському районі Харкова пролунала серія вибухів. Тоді шахеди влучили у базу нафтопродуктів. Пальне, що розливалося по вулицях, змішалося зі снігом і поширилося течією вниз до житлових будинків.

У приватній садибі по вулиці Котельній під час пожежі загинула родина Путятіних з п’яти осіб: чоловік із дружиною та троє їхніх дітей (старшому сину Олексію було 7 років, середньому Михайлу – 4 роки, найменшому – Павлу – 10 місяців). Старший та молодший хлопчики знаходилися біля мами. Вона з двома синами намагалася врятуватися у ванній, обіймаючи дітей. За декілька будинків по цій же вулиці загинуло подружжя Манойло (65 та 66 років). Чоловік був паралізованим, а його дружина, хоча й мала інвалідність, але могла ходити.

Усіх сімох обгорілих тіл знайшли на місці пожежі протягом наступного дня, а для встановлення остаточних висновків знадобилася ДНК-експертиза.

На цю тему

У Харківській ОВА пояснили, чому паливо з нафтобази залило житлові будинки. Попередньо відомо, що паливо з нафтобази у Харкові потрапило у житловий сектор через руйнування захисних споруд, повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

У Харкові усувають наслідки нічного обстрілу безпілотниками — фото. Близько 15 житлових приватних будинків вщент згоріли. 7 людей загинуло на місці, з опіками до лікарні доставили 45-річний чоловік та 61-річна жінка, яка надихалася чадним газом.