Сотні тисяч харків’ян стали на облік як внутрішньо переміщені особи в Харківській області та інших регіонах України. Про це стало відомо з відповіді Міністерства соціальної політики України на запит Ґвара Медіа.

Станом на лютий 2024 року 441 304 жителі Харкова перемістилися до інших регіонів та набули статусу внутрішньо переміщених осіб, ще 20 281 особа є ВПО в рідному місті. Найбільше харків’ян – у Харківській, Полтавській, Дніпропетровській та Львівській областях.

Хоча Харківська міська рада нещодавно повідомляла, що в місті зареєстровано 194,4 тисячі ВПО, проте за інформацією Мінсоцполітики в місті вже 195 056 осіб. Це переважно люди з Донеччини, Харківщини та Луганщини.

Де найбільше харків’ян з числа внутрішньо переміщених осіб?

  • Харківська область – 176 915 осіб;
  • Полтавська область – 63 226 осіб;
  • Львівська область – 28 319 осіб;
  • Дніпропетровська область – 23 037 осіб;
  • Київ – 21 472 особи;
  • Івано-Франківська область – 14 069 осіб;
  • Закарпатська область – 13 887 осіб.

ВПО: як стати на облік і отримати право на виплати

Після 27 березня 2022 року якщо хочете стати на облік ВПО, ви маєте звернутися до місцевого орган соціального захисту або ЦНАПу (уточніть куди саме на місці) із заявою на отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

Орган видасть Довідку ВПО, яка оформлюється на дорослу особу та на дітей від 14 років. Дані малолітніх дітей вказуються окремо в заяві;

Лише з Довідкою на руках, ви маєте можливість подати окрему заяву на отримання допомоги (виплати). На цьому етапі ви повинні знати номер рахунку в форматі IBAN (можна отримати в банку або самостійно переглянути в мобільному банківському додатку вашої картки для виплат).

Другу заяву, тобто заяву на виплату, можна подати через портал Дія.

Скільки становить виплата для ВПО

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Виплати мають такий розмір:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн;
  • для інших осіб – 2000 грн.

Читайте ще

Харківщина – друга в Україні за кількістю внутрішньо переміщених осіб – інфографіка. У регіоні офіційно зареєстровано 527 335 внутрішньо переміщених осіб або 9,3% від загального числа в Україні.