В Україні станом на 20 листопада 2023 року налічується 4,915 млн внутрішньо переміщених осіб. Серед лідерів Донеччина, Харківщина, Дніпропетровщина, Київ та Київщина, повідомляє Мінсоцполітики у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Лідером за кількістю ВПО є Донеччина – тут зареєстровано 549 300 переселенців. Дещо менше на Харківщині – 527 335 внутрішньо переміщених осіб та в Дніпропетровській області (близько 480 тисяч осіб), далі йдуть Київ та Київська область, які прихистили понад 408 тисяч ВПО та майже 335 тисяч відповідно.

Інфографіка внутрішньо переміщених осіб в Україні / Джерело: Ґвара Медіа

Замикають топ-10 регіонів за кількістю ВПО Луганщина, Запоріжжя, Львівська, Одеська та Полтавська області, тобто переважно східні та південні обласні центри наразі мають найбільше зареєстрованих переселенців.

Хто є ВПО в Україні?

Згідно з українським законодавством, Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Читайте також

Цьогоріч на підтримку ВПО виділили 82,7 мільярда гривень — Мінреінтеграції. Цим коштом відомство реалізує цілу низку державних програм на підтримку переселенців.

Станом на 15 жовтня 2023 року у Харкові офіційно зареєстровано 190 484 внутрішньо переміщених осіб. Це більше ніж третина від усіх переселенців у Харківській області.