Рішення виключити з партії народного депутата Андрія Одарченка ухвалив голова парламентської фракції, повідомили Радіо Свобода в пресслужбі «Слуги народу».

«Це стандартна процедура, яка застосовується нами в подібних випадках. Остаточне рішення щодо нього буде прийнято за результатами слідства. Але ще раз хочемо наголосити, що як і в попередніх випадках, ніхто нікого вигороджувати не буде. Політична відповідальність уже настала. Далі справа за антикорупційними органами», — зазначили в «Слузі народу».

21 листопада нардепа затримали на підкупі голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. Як зазначає НАБУ, Одарченко давав хабар у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тисяч доларів США.

22 листопада Вищий антикорупційний суд України обрав харківському нардепу партії «Слуга народу» Андрію Одарченку запобіжний захід — 2 місяці під вартою з можливість застави в 15 мільйонів гривень.

Андрій Одарченко

Народився 2 листопада 1978 року в Харкові. Закінчив Харківську державну академію технології та організації харчування та Харківський державний університет харчування та торгівлі. Доктор технічних наук. Професор. 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 170 округу (місто Харків) від партії «Слуга народу» як безпартійний. Член Комітету з питань антикорупційної політики.

29 грудня 2021 року Одарченка обрали ректором Державного біотехнологічного університету. Оскільки законодавство не передбачає поєднання мандату народного депутата та посади ректора, дія контракту Одарченка, за даними сайту університету, призупинена. Обов’язки ректора виконує Андрій Кудряшов.

Читайте також

  • Організував логістику для окупантів: на Харківщині підозрюють депутата

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!