У Харківській області тривають роботи з відновлення Харківської обласної дитячої клінічної лікарні, яка зазнала пошкоджень внаслідок обстрілів російських військ. Їх планують закінчити влітку 2024 року.

Про це повідомили в Конгресі місцевих та регіональних влад.

Там зазначили, що наразі у медичному закладі вже відремонтовано покрівлі над будівлею прозектури, харчоблоку та над вхідною групою головного корпусу, замінено пошкоджені вікна та огорожу на території лікарні.

Як повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, ремонтні роботи фінансуються коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії за співфінансування з обласного бюджету. Загальна кошторисна вартість проєкту відновлення становить понад 30,6 мільйона гривень.

За словами заступника директора лікарні з поліклінічної роботи Олексія Савво, з початку російської агресії медичний заклад зазнав чотирьох обстрілів, внаслідок яких було пошкоджено близько 550 вікон, фасад та міжкімнатні двері. Проте медперсоналу вдалося зберегти обладнання, і лікарня безперервно надавала необхідну допомогу.

«Від початку повномасштабної війни Росії проти України ми пролікували понад 200 дітей з мінно-вибуховими травмами, яких шпиталізували після обстрілів», — додав Олексій Савво.

Відновлення Харківської обласної дитячої клінічної лікарні планується завершити до кінця літа поточного року. Наразі готовність об’єкта становить 65%.

В Україні за час повномасштабного вторгнення повністю або частково вдалося відновити 871 медзаклад. Зокрема, 513 об’єктів відновлені повністю та ще 358 – частково. Найбільше – в  Харківській, Миколаївській, Дніпропетровській, Київській та Чернігівській областях.

Читайте також

  • Харківські лікарні можуть отримати сонячні електростанції для забезпечення енергонезалежності — Герус