Українська літературна критикиня та літературознавиця Ганна Улюра стала наступною резиденткою в будинку «Слово» в Харкові.

Про це повідомили на сторінці резиденції в Instagram.

Ганна перебуватиме тут із 8 по 26 травня. У цей період вона працюватиме над новою книгою.

Літературознавиця у 2003 році захистила кандидатську дисертацію, до 2014 року працювала науковим співробітником Інституту літератури ім. Т.Г Шевченка НАН України.

«Від 2014 року зосередилася на літературній критиці. За цей час оприлюднила понад 500 книжкових і літературних аналітичних матеріалів у різних українських медіа. Видала чотири книжки літературної есеїстики»», — розповіла команда резиденції.

Будинок «Слово»

Житловий будинок у Харкові, збудований наприкінці 1920-х років та заселений у 1930 році. Будинок має символічну форму літери «С».

Будинок був домівкою для багатьох відомих українських письменників, поетів, художників та режисерів. Він став символом українського культурного відродження 1920-х років.

Однак у 1930-х роках, за сталінського режиму, чимало мешканців будинку зазнали репресій.

Під час російського вторгнення в Україну у 2022 році будинок Слова постраждав від обстрілів — були пошкоджені фасади та вікна.

Будинок «Слово» — пам’ятка архітектури 1920-х років, де мешкали відомі українські письменники. У 2022 році він постраждав від російських обстрілів Харкова.

Читайте також

  • У прокат вийде художній фільм про будинок «Слово».