Цьогоріч другим резидентом будинку «Слово» в Харкові, став український письменник Павло Коробчук.

Про це повідомила команда резиденції на своїй сторінці у Facebook.

Упродовж трьох тижнів (з 1 по 22 березня) Павло опрацьовуватиме та укладатиме історії для своєї нової книги, а також вестиме сторінки резиденції та пропонуватиме різні активності, зазначили організатори.

Павло Коробчук — письменник, музикант, комунікаційник. Автор шести поетичних книг, двох романів, книги оповідань. Член українського ПЕН. Керівник комунікаційного відділу фонду Сміливі, очолював департамент цифрового контенту та соцмереж Суспільного, а також департамент комунікацій Українського інституту книги, працював на Радіо Свобода.

Про Будинок «Слово»

Будинок «Слово» — це житловий шестиповерховий дім у Харкові, який побудували наприкінці 1920 років у вигляді літери «С». У ньому жило багато відомих українських письменників, поетів, художників та режисерів. Він став символом українського культурного відродження 1920-х років. Саме тут з 1933 по 1938 рік були репресовані понад 70 мешканців-літераторів.

Під час російського вторгнення в Україну у 2022 році будинок «Слово» постраждав від обстрілів — були пошкоджені фасади та вікна.

Наразі тут продовжують жити харків’яни, а також тут є резиденція для письменників. Простір поновив свою роботу 5 січня 2024 року. Цьогоріч у квартирах Петра Лісового та Юрія Шевельова зупиняться 12 українських та 10 чеських резидентів. Першим резидентом став чеський фотограф та автор Ігор Малієвський.

Будинок «Слово» — пам’ятка архітектури 1920-х років, де мешкали відомі українські письменники. У 2022 році він постраждав від російських обстрілів Харкова.

Читайте також

  • В Україні запустили інтерактивну мапу книжкової екосистеми.