У будинку «Слово» в Харкові планують запустити новий сезон літературних резиденцій за ініціативи PEN Ukraine та Харківського літературного музею.

Про це повідомляє заступниця директорки з розвитку Харківського ЛітМузею Тетяна Пилипчук, пише Читомо.

На резиденції тривалістю від 3 тижнів до місяця запросять 12 українських та 12 чеських письменників та письменниць. Відбір учасників відбуватиметься серед авторів, які потребують перебування у Харкові для роботи. Заплановано літературні події, зустрічі, квартирники. Резиденції розпочнуть роботу наприкінці 2023 — на початку 2024 року.

Будинок «Слово»

Житловий будинок у Харкові, збудований наприкінці 1920-х років та заселений у 1930 році. Будинок має символічну форму літери «С».

Будинок був домівкою для багатьох відомих українських письменників, поетів, художників та режисерів. Він став символом українського культурного відродження 1920-х років.

Однак у 1930-х роках, за сталінського режиму, чимало мешканців будинку зазнали репресій.

Під час російського вторгнення в Україну у 2022 році будинок Слова постраждав від обстрілів — були пошкоджені фасади та вікна.

Будинок «Слово» — пам’ятка архітектури 1920-х років, де мешкали відомі українські письменники. У 2022 році він постраждав від російських обстрілів Харкова.

Читайте також

  • Документальний фільм про масове поховання в Ізюмі увійшов до найкращих безплатних випусків ITVX