Одних з найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської області.

В Україні за час повномасштабного вторгнення повністю або частково вдалося відновити 871 медзаклад. Зокрема, 513 об’єктів відновлені повністю та ще 358 – частково. Найбільше – в  Харківській, Миколаївській, Дніпропетровській, Київській та Чернігівській областях. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Також зазначимо, що за цей час ворог пошкодив 1554 об’єкти медзакладів та ще 205 об’єктів зруйнував повністю (об’єкти відновленню не підлягають). Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Київської та Чернігівської областей», – ідеться в повідомленні.

Крім того, російська армія знищила 260 автівок екстреної медичної допомоги, 150 – пошкодила та ще 125 – захопила. 

Нещодавно на Харківщині було відновлено підрозділи Центру первинної медичної допомоги Золочівської селищної ради, який постраждав на початку повномасштабної війни. Він обслуговує 63 населені пункти Золочівської громади.

Протягом 2022-2024 років у медзакладі внаслідок вибухової хвилі від атак та прямих влучень було пошкоджено 9 підрозділів та ще 2 – були зруйновані вщент. 

На цей час відновлено амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селищах Золочів, Малі Феськи та Калинове. Медзаклад ще перебуває в процесі відновлення.

Журналісти Ґвара Медіа поспілкувалися з медиками лікарні в Балаклії на Харківщині, які  розповіли про те, як росіяни захоплювали медзаклад та стріляли по всьому з автоматів та артилерії. Також вони погрожували медикам відрізати вуха, якщо вони не залишать лікарню. Більше дивіться у нашому репортажі.

Читайте також

  • Медзаклади Харківщини отримали швидкі від United24.
  • На Харківщині планують доукомплектовувати обладнанням медзаклади, щоб прискорити проходження ВЛК.