Під час сьогоднішньої пресконференції мер міста Ігор Терехов, архітектор Норман Фостер та інші фахівці обговорили зміни щодо трансформації міста.

Представлять 5 проєктів та 5 стратегій, що стануть фундаментом плану

Команда британського архітектора Нормана Фостера представить пілотні проєкти сферах:

  • культурна спадщина,
  • житловий сектор,
  • промисловість,
  • науковий квартал,
  • річки та зелені зони.

Також розроблять п’ять міських стратегій: транспорт, енергетика, водне та природне середовище й перебудова застарілих адміністративних районів.

Крім того, планують створити повну 3D-модель майбутнього Харкова та житлових районів для подальшого проєктування. Але вже незабаром презентують вебсайт з інформацією про зміни в генплані.

У Харкові з’явиться нова транспортна система

Харківський трамвай всередині / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

Фахівці з транспорту та інжинірингова компанія «АРУП» працюють над створенням пішохідних вулиць в історичному центрі, розробкою веломаршрутів, підземних та багаторівневих паркінгів.

Крім того, вже ведеться розробка траси внутрішнього кільця для відведення транспортних вантажівок від центральної частини міста та її розвантаження.

Житлові будинки радянських часів модернізують

Зруйнований будинок на Північній Салтівці, Харків. Грудень 2022 / Сергій Прокопенко, Ґвара Медіа

Вони становлять 80% житлового фонду міста. При модернізації, в таких будинках покращать теплоізоляцію, модульні надбудови та запровадять виробництво відновлювальної енергії. Реконструкція житла просуватиметься замкнутим циклом з використанням місцевої промисловості та з переробленням сміття.

Центр Харкова відновлять з повагою до минулого. Зокрема, Норман Фостер заявив про можливість перебудови мерії міста за прикладом Рейхстагу.

При відбудові Харкова акцент зроблять на екологічність та мобільність

Під час створення нового Генплану архітектори роблять акцент на зеленому, мобільному місті з розвиненим науковим та промисловим потенціалом.

«Харків – місто з великим потенціалом, і дуже важливо зберегти річки, зелені насадження і покращити мобільність міста, поєднати пішохідні і велосипедні доріжки і створити такі транспортні мережі по всьому місту», — зазначає Норман Фостер.

Фахівці очікують збільшення населення міста до 2,5 млн

Місцева влада та архітектори розраховують на чисельність у 2-2,5 мільйона мешканців міста разом зі студентами, які навчатимуться у наших вишах та технікумах. Детальніше читайте за посиланням.

Річки хочуть перетворити на комунікаційні та природні артерії

ЖК IT-Парк Мануфактура / Даша Котєльнікова, Ґвара Медіа

Завдяки редизайну трьох річкових ділянок, місто отримає змогу перетворити річки на високоякісні громадські простори. Вони служитимуть екологічними коридорами, просуватимуть стратегію пішохідного та велосипедного руху в місті.

Ринок «Барабашово» перетворять на науковий парк

Після перебудови ринок стане платформою для просування наукових та технологічних інновацій. Торгові місця також залишать, але вони будуть якісно іншого рівня. Детальніше читайте за посиланням.

Розроблять проєкти з перепрофілювання двох заводів

Для перетворення застарілої промисловості Харкова будуть розроблені проєкти із перепрофілювання заводів «Серп і молот» та Харківське авіаційне підприємство.

Їх можуть перетворити на культурні центри, парки, екологічно чисті підприємства чи об’єкти змішаного використання.