На місці найбільшого ринку Європи, знищеного росіянами, побудують революційний район змішаного використання.

Про це повідомив мер Харкова на пресзустрічі, присвяченій внесенню змін до Генерального плану міста.

Після перебудови ринок стане платформою для просування наукових та технологічних інновацій. Торгові місця також залишать, але вони будуть якісно іншого рівня.

«Будуть створені нові схеми житла, а також гнучкі багатоквартирні будинки, які сприятимуть економічному розвитку міста за рахунок інноваційних досліджень та компаній. Присутність та зв’язок з університетами матиме важливе значення, а також проєктування адекватних громадських просторів та будівель для просування орієнтованого на людину району майбутнього», — зазначив Ігор Терехов.

Нагадаємо, що восени минулого року на територію торгового майданчика прилетіли ракети російських окупантів. Після чого почалася масштабна пожежа. Для її гасіння задіяли понад 100 рятувальників, один з них — загинув.

Крім цього, на пресзустрічі також обговорили відновлення первісних призначеннь чотирьох міських річок як комунікаційних та природних артерій. Мер зазначив, редизайн річкових ділянок допоможе перетворити водойми на високоякісні громадські простори, які служитимуть екологічними коридорами, просуваючи стратегію пішохідного та велосипедного руху в місті.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.